معرفی برند چانگان

معرفی شرکت چانگان

معرفی برند چانگان

مقدمه

شرکت چانگان (Chang’an Automobile Group)، یک تولید کننده اتومبیل چینی است که مقر آن در Chongqing ، چین و یک شرکت دولتی است. فعالیت اصلی آن تولید اتومبیل های مسافری، میکرون، کامیون های تجاری و کامیون های سبک است.

Chang’an اتومبیل های مسافری فروخته شده تحت نام تجاری Chang’an و وسایل نقلیه تجاری فروخته شده تحت برند چانا را طراحی، توسعه، تولید و فروش می کند. این شرکت مشارکت مشترکی با Ford ،Groupe PSA ،Mazda و Suzuki دارد. این شرکت همچنین با گروه شرکت جیانگلینگ موتور (JMCG) و Aiways سرمایه گذاری مشترک دارد که SUV هایی را که تحت مارک Landwind فروخته می شود، تولید می کند.

Chang’an یکی از خودروسازان چینی “Big Four” محسوب می شود (همراه با SAIC Motor ، گروه FAW و شرکت موتور دانگ فنگ)، ساخت 3 میلیون دستگاه در سال 2016، این شرکت را در رده چهارم در بین خودروسازان چین قرار داد. یکی از شرکت های تابعه Changan ، Chongqing Changan Automobile Automobile SZSE: 000625 ، در بورس اوراق بهادار شنژن (اما همچنین تحت کنترل دولت است) قرار دارد.

 

پیشینه شرکت

ریشه های اولیه چانگان را می توان در سال 1862 کشف کرد که Hongzhang یک کارخانه تأمین تجهیزات نظامی، دفتر تفنگ خارجی شانگهای را تأسیس کرد. در سال 1937 ، در طول جنگ چین و ژاپن، هنگام حمله شانگهای، کارخانه به چونگ کینگ منتقل شد.

در سال 1959 ، یک نهاد سلف، چونگ کینگ چنگان آرسنال، با قرارداد با دولت، تولید اتومبیل را آغاز کرد و وسیله نقلیه Changjiang Type 46 را ساخت که اولین وسیله نقلیه تولید چین بود. چنگان با صدور مجوز از سوزوکی مینی بار معرفی کرد.

بیشتر بخوانید:   5 دلیل برای خرید CS35 !

در سال 2009 ، Changan دو خودروساز داخلی کوچکتر یعنی Hafei و Changhe را به دست آورد. در سال 2013 ، چنگه برای بازسازی به دولت استان جیانگشی منتقل شد و بعداً به عنوان یک شرکت فرعی با اکثریت یک گروه خودروساز دیگر چینی BAIC گروه تبدیل شد.

این شرکت همچنین در سال 2010 آرم جدیدی را برای عرضه محصولات مصرفی خود منتشر کرد در حالی که تولید تجاری مارک سابق طاق قرمز را حفظ می کند.

اگرچه فقط به این شرکت اجازه می داد از لحاظ تولید به مقام چهارم در بین خودروسازان داخلی دست یابد، چنگان در سال 2011 بیش از 2 میلیون وسیله نقلیه کامل تولید کرد.

در سال 2012 ، گزارش شد كه 72٪ از تولید به خودروهای مسافری اختصاص داده شده است ، اما این تعداد احتمالاً با پیشنهادهای خصوصی و میكر وانها، كامیونهای تجاری كوچك و ون های مشهور در چین روبرو است.

در نوامبر 2012 ، Changan Ford Mazda Automobile به دو شرکت سرمایه گذاری مشترک جدید: Changan Ford و Changan Mazda تقسیم شد.

Changan در سال 2025 به فروش بنزین و دیزل خودروهای تحت نام تجاری خود پایان می دهد.

 

محصولات حال حاضر شرکت چانگان

بیشتر بخوانید:   پلوس خودرو و علائم خرابی آن