تجربه چانگان CS35

چانگان ایران چین

تجربه چانگان CS35

قطعا تجربه سرمایه‌ای گرانبهاست که اگر هر کس بخواهد خودش به آن دست یابد، بایستی هزینه آن را نیز بپردازد و گاها ممکن است این هزینه برایش بسیار گران تمام شود.

به منظور جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی برای مخاطبان عزیز دیجیاتو، بر آن شدیم تا تجربه برخی از مالکان محترم اولین محصول کراس اوور سایپا را در خصوص جنبه‌های مثبت و منفی این خودرو با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم تا اگر احتمالا قصد خرید این محصول را دارید، با چشمانی باز به استقبالش بروید و از سرمایه گرانبهای دیگران که همان تجربه ایشان است، استفاده ببرید.
نکات مثبت
سلامت فنی و کیفیت پیشرانه همواره یکی از اصلی‌ترین مطالبات خریداران محسوب می‌شود و درباره چانگان CS35 هم موضوع بر همین منوال است.

خوشبختانه تا به اینجای کار که حتی برخی از مالکان این خودرو مسافتی در حدود 20 هزار کیلومتر و بلکه هم بیشتر را با این خودرو طی نموده‌اند، مشکل خاصی از ناحیه پیشرانه و گیربکس را گزارش ننموده‌اند که خودش مایه امیدواری است.
همچنین از نظر هماهنگی گیربکس با پیشرانه و نیز مصرف سوخت هم اوضاع مساعد گزارش شده است. از دیگر محسنات این خودرو می‌توان به کارایی مناسب سیستم فرمان برقی، هندلینگ نسبتا مناسب، کابین جادار و فضای کافی برای سرنشینان عقب که البته برخی دیگر نیز دیدگاهی عکس این قضیه داشتند، دید خوب نسبت به اطراف از داخل کابین، عملکرد رضایت‌بخش سیستم صوتی و کیفیت تقریبا مناسب رنگ بدنه اشاره نمود.
نقاط ضعف
در سوی دیگر اما گلایه‌هایی نیز وجود دارد. یکی از فراگیرترین مشکلات، مسئله مربوط به دسته موتور این خودروست که بسیاری را آزرده خاطر نموده و با ایجاد لرزش وصدای نابهنجار، روی اعصاب برخی از مالکان پا نهاده است.

بیشتر بخوانید:   نقد و بررسی چانگان ایدو

این مشکل با مراجعه به نمایندگی و تعویض دسته موتور تاحدی رفع می‌شود اما در پاره‌ای اوقات حتی پس از تعویض قطعه معیوب نیز مشکل همچنان به قوت خود باقی بوده است که می‌تواند ناشی از کیفیت ناکافی قطعه جایگزین باشد.
همچنین با ورود به کابین، با پلاستیک و مواد کم کیفیت مواجه هستیم که کاملا حس ارزانی را به سرنشین القا می‌نمایند. البته این مسئله به ویژه در میان خودروهای چینی که در این رده قیمتی وارد بازار کشورمان شده‌اند، دیگر امری طبیعی تلقی می‌شود و شاید بهتر باشد حد انتظارات خود را در این‌ باره کمی متوازن نماییم.

نکته دیگری که موجب نارضایتی عده معدودی از مالکان شده است، به بوی نسبتا ناخوشایند ساطع شده از متریال کابین برمی‌گردد که البته این بو برای خودروهای نو امری عادیست اما دوام آن برای ماه‌ها و گاهی تا یکسال پس از تحویل خودرو به مشتری، نمی‌تواند چندان عادی باشد. صداهای اضافه ناشی از داشبورد و مابقی متعلقات کابین را نیز بایستی به لیست گلایه ها از داخل کابین چانگان CS35 اضافه نمود.
در بحث کولر و قدرت خنک کنندگی آن نیز حرف و حدیث فراوان است و عده‌ای از قدرت کولر خود رضایت کامل داشته و عده‌ای دیگر آن را مایه نومیدی می‌دانند.

همچنین در پاره‌ای موارد نیز پس از خاموش کردن کمپرسور کولر صدای ناملایمی شنیده می‌شود که چندان به مذاق مالک خودرو خوش نیامده است.
یکی از مشتریان نیز که از ناحیه سپر عقب دچار تصادف شده بود، با مراجعه به نمایندگی مربوطه و پس از سه ماه خون دل خوردن، نتوانسته بود قطعه مورد نظرش را از نمایندگی تحویل بگیرد که این امر می‌تواند نشانه کمبود لوازم بدنه این خودرو در بازار باشد.
در خصوص پیشرانه اگرچه همانطور که بیان نمودیم مشکل خاصی تا به حال گریبانگیر مالکان نبوده اما بعضا از شنیدن صدایی نامعمول از ناحیه موتور و در دور های بالای موتور (حدود 5000 دور در دقیقه) شکایت دارند که البته نمی‌توان نسبت به طبیعی یا غیر طبیعی بودن آن پیش از مراجعه به کارشناسان متخصص و اخذ نظر ایشان، موضع گرفت.
در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که با وجود نکات مثبت چانگان CS35 اما کم و کاستی‌هایی نیز وجود دارد که شرکت سازنده با گام برداشتن در راستای رفع آنها و افزایش کیفیت مونتاژ، بهبود شرایط خدمات پس از فروش این خودرو و همچنین قیمت‌گذاری متناسب، خواهد توانست بخش بزرگی از مشتریان سردرگم را با توجه به گستردگی شبکه فروش و پس از فروشی که در اختیار دارد، به سمت خود جلب نماید.

بیشتر بخوانید:   نقد و بررسی خودرو آریو